Zoznam produktov Azden

Japonská spoločnosť Azden Corporation je výrobca profesionálnych mikrofónov a bezdrôtových audio zariadení pre audio a video produkciu.

Azden
Japonská spoločnosť Azden Corporation je výrobca bezdrôtových audio zariadení a produktov, ktorá bola založená 16. augusta v roku 1952 pánom Kohei Sato pod pôvodným názvom Nihon-Atsudenki Co. Spoločnosť Azden sa už od svojho začiatku venovala výrobe komponentov pre audio priemysel. Postupom času a vďaka výbornej kvalite produktov sa firme podarilo nadviazať spoluprácu s množstvom renomovaných výrobcov audio zariadení v Japonsku a v zahraničí.

Začiatok 60-tych rokov Azden postupne zaradil do svojho portfólia aj vlastné produkty. Medzi prvé vlastné výrobky patrili Juke-Box a prenosné rádio. Šesťdesiate a sedemdesiate roky boli veľmi rušné a podarilo spoločnosti Azden implementovať niekoľko nových výrobných postupov do svojho výrobného procesu a začali pridávať aj ďalšie vlastné produkty, medzi ktoré patrili mikrofóny ako bezdrôtová komunikácia. V týchto rokoch získala spoločnosť Azden aj niekoľko ocenení (The Tokyo Gubernatorial Awards, The medal with Purple Ribbon) za prínos a inovácie.


V polovici 70-tych rokov sa venovali v spolupráci so spoločnosťou MITSUBISHI-YUKA vývoju nového piezoelektrického materiálu, ktorý by obe spoločnosti implementovali a využívali vo svojich audio produktoch. V týchto rokoch sa spoločnosť Azden viac prezentovala aj na najrôznejších výstavách kde predstavila svoje vlastné mikrofóny a systém na prenos bezdrôtového zvuku. Tieto produkty vďaka vlastnému vývoju v nasledujúcich rokoch stále vylepšovali.


V roku 1980 umrel prezident a zakladateľ Kohei Sato, ktorého nahradil jeho syn Fuminori Sato. V osemdesiatych rokoch sa spoločnosť rozšírila za hranice a otvorila pobočku v Chicagu v USA a naďalej sa podieľala na zvyšovaní kvality. Azden (vtedy ešte pod názvom Nihon-Atsudenki Co.) kúpila spoločnosť Iwate Hokushin Co a premenovali sa na Iwate Azden Corporation a medzinárodne začala spoločnosť vystupovať pod názvom Azden Corporation.


V 90-tych rokoch už mala spoločnosť niekoľko obľúbených mikrofónov, bezdrôtové riešenia na prenos zvuku a pridávali do svojho portfólia ďalšie doplnky a produkty. Svoje bezdrôtové systémy rozdelili do niekoľkých skupín a ponúkali už riešenia pre amatérov a nadšencov ako aj na profesionálne využitie v televízii alebo v štúdiách. Ponuka mikrofónov sa taktiež rozšírila a v ponuke boli najrôznejšie mikrofóny s rôznymi charakteristikami (smerové, guľové, kardioidné) a vyhotovením (shotgun alebo “puškové”, kamerové alebo ručné). Azden neustále zvyšoval kvalitu svojich produktov, zvyšoval frekvenčný a dynamický rozsah, citlivosť mikrofónov, alebo dosah a stabilitu pri svojich bezdrôtových riešeniach.

Vylepšovaním svojich výrobkov a spolupráci s niektorými spoločnosťami, Azden okrem svojich produktov vyrábal a dodával svoje produkty pre ďalšie spoločnosti zo sveta audia, videa a zábavy. Počas niekoľkých dekád sa spoločnosť Azden vyprofilovala ako výrobca cenovo dostupných audio produktov pre video trh. V dnešnej dobe má spoločnosť vo svojom portfóliu VHF a UHF bezdrôtové kamerové prijímače a vysielače (napr. Azden 105 Series, 310 Series alebo dvojkanálový 330 Series), bezdrôtové mikrofóny, smerové kamerové mikrofóny (Azden SGM-1X, SGM-2X, SGM-1000 alebo najnovšie SGM-3416 a SGM-250), stále populárnejšie mikrofóny pre DSLR (Azden SMX-10, SMX-20 alebo SGM-DSLR), IR (infračervené) systémy na prenos hlasu, prenosné mixážne pulty (FMX-DSLR, FMX-42a, FMX-32a) a ďalšie doplnky (klopové mikrofóny, headsety, proti veterné ochrany a iné).


Najnovším prírastkom je rodina mikrofónov zo série Azden i-COUSTICS - mikrofóny určené pre všetkých, ktorí chcú byť nezávislí a ako nahrávací software, resp. zariadenie, chcú využiť svoj smartfón alebo tablet.

Produkty spoločnosti Azden si našli svoje stabilné miesto medzi užívateľmi, ktorí potrebujú kvalitné zariadenia za rozumnú cenu. Medzi užívateľov patria predovšetkým lokálne televízie, svadobný kameramani, dokumentaristi alebo nezávislí kameramani.


Viac sa o produktoch Azden dozviete na domovskej stránke azden.com
Viac
Zobrazujem 1 - 32 z 47 produktov

Výrobcovia

Kategórie

Novinky

Viac článkov...

Súhlasím

Táto webová stránka používa na poskytovanie služieb, analýzu návštevnosti a personalizáciu reklám súbory Cookies. Využívaním tohto webu a našich služieb s tým súhlasíte.